Tančíme a zpíváme už od roku 1930.
50. Festival LS 2019

 50. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL LIPTÁLSKÉ SLAVNOSTI 2019 SE KONÁ V TERMÍNU 21.-26.8.2019.

50 INTERNATIONAL FOLKLORE FESTIVAL "LIPTALSKE SLAVNOSTI 2019" ARE HELD ON AUGUST 21 -26, 2019.


Organizace festivalu a vstupné (klikni zde)

















 

VSTUPNÉ:

Pátek 23.8.2019 - koncert Petr Bende&Band s CM Gromba

- vstupné před koncertem:  200 Kč / děti do 140 cm vstup zdarma

- vstupné v předprodeji: 150 Kč

Předprodej od 1.8.2019:

          1. Liptál  - Obecní úřad

          2. Vsetín - Zdenka Melichaříková, Zahrádkářské zboží SEDMIKRÁSKA, Smetanova 1075, 1. patro,  8-17 hod.

 

Festival: Sobota – 150 Kč, snížené 50 Kč

Festival: Neděle – 100 Kč, snížené 50 Kč

Snížené vstupné = děti a studenti do 18 let, ZTP

Děti do 6 let vstup zdarma.


Pozvané soubory ze zahraničí: 

FRANCIE - Soubor "Lous Gouyats de l'Adou", Dax

GRUZIE - Taneční soubor "Erisa", Kutaisy

KOSTARIKA - Folklorní soubor "Tabacarí de la Casa de la Cultura de Mora", Ciudad Colon

POLSKO - Soubor písní a tanců "Ziemia Myślenicka", Myślenice

RUMUNSKO - "Plaiuri Someşene"-Feldru, Bistrita

SLOVENSKO - Mužský pěvecký sbor Rusínija, Humenné

TAIWAN - Tainan Folk Dance Company  & Alumni Orchestra of Blessed Imelda’s School - Taipei

VELIKONOČNÍ OSTROV- CHILLE - Soubor "Te Manu Rapa Nui"


Pozvané soubory a skupiny z ČR:

Petr Bende & Band + CM Gromba

Dareband – Vsetín

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan – Kovářov

Soubor písní a tanců Dolina - Staré Město/Uherské Hradiště (www.fs.dolina.cz)

Valašský soubor Kašava

FS Olšinka a Malá Olšinka - Orlová

FS Malý Vizovjánek

Valašská pěvecká družina Surovo drevo – Vsetín

CM Šternovjan – Újezd u Brna

CM Kuráž ZUŠ Morava – Liptál

DH Liptalanka – Liptál

Ženský sbor Rokytenka - Liptál

FS Lipta – Liptál (Malůšata, Malí Ogaři, Malá Lipta, Základ, Senioři)


PROGRAM FESTIVALU

Středa 21.8.2019

15.00    Karolinka, Domov pro seniory Karolinka - Folklorní odpoledne s hostem Liptálských slavností z Taiwanu

19.00    Všemina - Folklorní večer se souborem z Liptálských slavností v Activitypark Hotelu Všemina z Velikonočních ostrovů


Čtvrtek 22.8.2019

15.00    Vsetín, Diakonie - Domov Harmonie Ohrada - Folklorní odpoledne s hostem Liptálských slavností – Velikonoční  ostrov

16.00    Liptál, Přírodní kulturní areál - Setkání se seniory a rodáky u příležitosti otevření nově opraveného areálu

16.00    Vsetín, Panská zahrada - Folklorní odpoledne s hosty Liptálských slavností: Taiwan, Francie, Kostarika

19.00    Všemina - Folklorní večer se souborem z Liptálských slavností v Activitypark Hotelu Všemina z Gruzie

21.00    Liptál, zámecký park - Promítání na zámku: filmová pohádka KDYŽ DRAKA BOLÍ HLAVA

 

Pátek 23.8.2019

15.00    Vizovice, Sanatorium Topas – Benefiční koncert s hosty Liptálských slavností z Velikonočního ostrova, Polska a Francie

16.00    Hvozdná - Folklorní odpoledne s hosty Liptálských slavností z Gruzie

17.00    Seninka - Folklorní odpoledne s hosty Liptálských slavností z Taiwanu

19.00    Všemina - Folklorní večer se souborem z Liptálských slavností v Activitypark Hotelu Všemina z Rumunska

 

Pátek 23.8.2019 – Kulturní areál v Liptále

18.00    Koncert PETR BENDE & BAND + Cimbálová muzika GROMBA

20.00    PURA VIDA! KOSTARIKA! - jak jeli Valaši do Kostariky a Kostaričané na Valašsko

            účinkují: Kostarika, FS Lipta Liptál, CM Šternovjan

21.00    Družební večer pro všechny účastníky a příznivce Liptálských slavností

 

Sobota 24.8.2019

ZÁMECKÝ PARK

10.00    Vernisáž výstavy v Liptálském zámku

            (50 ročníků Liptálských slavností, obrazy Jana Kobzáně, ZUŠ Morava Liptál - výtvarný obor pod vedením Lenky Ficové)

             Zahájení řemeslnických dnů

            (řezbáři, kováři a další tradiční řemesla)

12.00    Otevření jarmarku

15.00 – 18.30 Muzicírování před zámkem


OBECNÍ ÚŘAD V LIPTÁLE

11.30    Přijetí vedení souborů, hostů a sponzorů starostou v KZ Obce Liptál

                      

PŘÍRODNÍ KULTURNÍ AREÁL V LIPTÁLE

14.00    Pořad dětských souborů: FS Olšinka, FS Malý Vizovjánek, FS Lipta - Malůšata, Malí ogaři, Malá Lipta, CM Kuráž ZUŠ Morava Liptál

15.30    Pořad zahraničních souborů: Velikonoční ostrovy, Francie, Gruzie, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Taiwan

17.00    České a moravské soubory: Jihočeský folklorní soubor Kovářovan, Valašský soubor Kašava, Soubor písní a tanců Dolina, Valašská pěvecká družina Surovo drevo

18.30    Koncert skupiny DAREBAND

19.30    Slavnostní předání ocenění osobnostem Liptálských slavností a setkání liptálských rodáků

20.30    Galakoncert k jubilejnímu 50. ročníku Liptálských slavností: Kostarika, Velikonoční ostrovy, Francie, Gruzie, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Taiwan, Valašský soubor Kašava, Soubor písní a tanců DolinaValašská pěvecká družina Surovo drevo, FS Lipta (Základ a Senioři), Ženský sbor Rokytenka, CM Šternovjan, Soubor písní a tanců Dolina

23.00    Ohňostroj

23.15    Taneční zábava s cimbálovou muzikou Šternovjan

 

Neděle 25.8.2019

08.45    Bohoslužby v Římskokatolickém kostele s účastí zahraničních souborů

10.00    Bohoslužby v Českobratrském kostele evangelickém s účastí zahraničních souborů

13.30    Slavnostní průvod obcí

14.15    Koncert dechové hudby Liptalanka

15.00    Závěrečný galaprogram 50. ročníku MFF Liptálské slavnosti 2019: Kostarika, Velikonoční ostrovy, Francie, Gruzie, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Taiwan, Jihočeský folklorní soubor Kovářovan, CM Kuráž ZUŠ Morava Liptál, FS Lipta Liptál(Základ a Senioři), Ženský sbor Rokytenka 

 

Pondělí 26.8.2019

Odjezdy zahraničních účastníků.

Datum zveřejnění:  15.8.2019

Změna programu vyhrazena!

 www.liptal.cz / www.lipta.liptal.cz / www.facebook.com/liptalskeslavnosti

__________________________________________________________________________________________________ 

PROGRAM IN ENGLISH

Invited foreign ensembles:

FRANCE – „Lous Gouyats de l'Adou“, Dax

GEORGIA - Ensamble „Erisa“, Kutaisy

COSTA RICA - Grupo Folclórico „Tabacarí de la Casa de la Cultura de Mora“, Ciudad Colon

POLAND - Zespoł Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka", Myslenice

ROMANIA – „Plaiuri Someşene“-Feldru, Bistrita-Nasaud

SLOVAKIA – Male Choir „Rusínija“, Humenné

TAIWAN - Tainan Folk Dance Company  & Alumni Orchestra of Blessed Imelda’s School -Taipei

EASTER ISLANDCHILLE - Te Manu Agrupación Cultural Rapa Nui

 

Invited ensembles and bands from the Czech Republic:

Petr Bende & Band + CM Gromba (rock band and traditional music)

Folk Band Dareband – Vsetín

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan – Kovářov

Soubor písní a tanců Dolina – Staré Město

Valašský soubor Kašava

FS Olšinka - Orlová

FS Malý Vizovjánek - Vizovice

Male Choir „Surovo drevo“ – Vsetín

CM Šternovjan – Újezd u Brna

CM Kuráž ZUŠ Morava Liptál

DH Liptalanka – Liptál

FS Lipta Liptál

 

Wednesday 21.8.2019

15.00    Karolinka, Center for Seniors - Folklore Afternoon with guest of “Liptálské lavnosti 2019” from Taiwan (charity concert)

19.00    Všemina, Activitypark Hotel - Folklore Evening with guest of “Liptálské slavnosti 2019” from Easter Island

 

Thursday 22.8.2019

15.00    Vsetín, Harmonie Ohrada - Center for Seniors - Folklore Afternoon with guest of “Liptálské slavnosti 2019” from Easter Island (charity concert)

16.00 Liptal, Outdoor Cultural Arena- Meeting with seniors and natives on the occasion of the opening of the newly repaired cultural arena

16.00    Vsetín, “Panská zahrada” City Park - Folklore Afternoon with guests of “Liptálské slavnosti 2019” – Taiwan, France, Costa Rica

19.00    Všemina, Activitypark Hotel - Folklore Evening with guest of “Liptálské slavnosti 2019” from Georgia

21.00    Liptál, Castle Park – film projection - Czech movie: “KDYZ DRAKA BOLI HLAVA”

 

Friday 23.8.2019

15.00    Vizovice, Sanatorium Topas – Folklore Afternoon with guests of the festival „Liptálské slavnosti 2019“from Easter Island, Poland and France (charity concert)

16.00    Hvozdná - Folklore Afternoon with guests of “Liptálské slavnosti 2019” from Georgia

17.00    Seninka - Folklore Afternoon with guests of “Liptálské slavnosti 2019” from Taiwan

19.00  Všemina, Activitypark Hotel - Folklore Evening with guest of “Liptálské slavnosti 2019” from Romania

 

Friday 23.8.2019 – Liptal Outdoor Cultural Arena

18.00  Concert: Petr Bende & Band + Cimbalom Band gromba

20.00  PURA VIDA! COSTA RICA! – Presentation of Costa Rica group and local group Lipta Liptal

21.00  Welcoming party for participating ensembles and all folklore lovers in Liptal Outdoor Cultural Arena 

 

Saturday 24.8.2019 – Liptal

LIPTAL CASTLE AND PARK

10.00    Exhibition Opening in Liptal Castle

                        - 50th Anniversary of the first folklore festival in Liptal,

                         - paintings of regional painter Jan Kobzan

             Opening of Crafts and Woodcarving Days with the Fair

             (woodcarvers, smiths and other traditional handicrafts)

12.00    Opening of the traditional fair           

15.00 -18.30 Concerts of music bands of participating ensembles in front of the Liptal Castle

LIPTAL CULTURAL CENTRE (TOWN HALL)

11.30    Ensemble leaders, guests and sponsors meet the Liptal mayor

LIPTAL OUTDOOR CULTURAL ARENA (AMPHITHEATRE)

14.00  Performances of children's dance groups - Czech groups Olsinka, Vizovjanek, Lipta,

           CM Kuraz ZUS Morava Liptal      

15.30  Performances of foreign groups - Easter Island, France, Georgia, Poland, Romania, Slovakia, Taiwan

17.00  Bohemian and Moravian Ensembles Show-Czech groups - Kovarovan, Kasava, Dolina, Male Choir Surovo drevo

18.30        Concert of folk music band: DAREBAND

19.30    Ceremony - handing over the awards to the personalities of the Liptal Festival

20.30  Gala concert for the jubilee 50th annual Liptal Festival - Costa Rica, Easter Island, France, Georgia, Poland, Romania, Slovakia, Taiwan, Czech groups: Kašava, Male Choir Surovo drevo, FS Lipta (Zaklad, Seniori), Woman Choir Rokytenka, CM Sternovjan, SPT Dolina

23.00    FIREWORKS

23.15    Dancing party with cimbalom band Sternovjan

 

Sunday 25.8.2019 - Liptal

08.45    Roman-Catholic Church service in Liptal with folklore ensembles

10.00    Evangelic Church service in Liptal with folklore ensembles

13.30    Parade of all Festival Participants

14.15    Liptalanka Brass Band Concert (in front of the castle and in amphitheatre)

15.00  GALA PROGRAM of 50thInternational Folklore Festival “Liptalske slavnosti 2019” – Costa Rica, Easter Island, France, Georgia, Poland, Romania, Slovakia, Taiwan, Czech groups: FS Lipta (Zaklad, Seniori), Kovarovan, CM Kuraz ZUS Morava Liptal, Woman Choir Rokytenka

Monday 26.8.2019

Departures of foreign participants. 

 

Program from 19.8.2019 / This program can be subject of change!